Jaki prezent na komunię? Może wybrać rowery komunijne?

Jaki prezent na komunię?

To pytanie zadaje sobie wielu. Nie ważne jest czy szukasz prezentu na komunię dla dziewczynki, czy może szukasz prezentu na komunię dla chłopca. Jest wiele propozycji prezentów i one zmieniają się w zależności od mody lub aktualnej popularności. Nie ulega jednak wątpliwości, że rowery komunijne jako prezent na komunię jest w kanonie prezentów z tej okazji.

Biżuteria, laptopy, telefony, hulajnogi elektryczne i inne tego typu podarunki są oczywiście popularne ale to właśnie rower tak się zakorzenił w głowach chrzestnych, że to on jest prezentem pierwszego wyboru wśród pamiątek z komunii.

Co na prezent na komunię i dlaczego rower?

Wiek komunijny to wiek szybkiego wzrostu podopiecznych. Rosną oni wtedy jak na drożdżach ale jednocześnie wychodzą z etapu rowerków dla dzieci. To właśnie ten wiek jest najlepszy do zainwestowania w rower z prawdziwego zdarzenia. Rowerki dla dzieci na kołach 12”, 16” lub 20” są „na krótko” więc nie ma sensu inwestowania w lepszy sprzęt. Z kolei rower komunijny stanowi już sprzęt, w który warto zainwestować. Dzieje się tak dlatego, że rower w tym wieku jest po prostu na dłużej. Oczywiście to czy będzie na dłużej zależeć będzie również od tego czy dobry sprzęt (w sensie jego rozmiaru) wybierzemy. Jeżeli jednak posłuchacie dobrego sprzedawcy to na pewno dobierze on Wam sprzęt na lata.

Konstrukcje rowerów zmieniły się od tego co było modne jeszcze 10 lat temu. Wtedy rowery komunijne wybierało się głównie na kołach 24”. Wtedy to był standardowy rozmiar koła w „prezencie komunijnym”. Wtedy również był problem z jego dłuższym użytkowaniem.

Obecnie ramy są tak skonstruowane, że nawet drobniejsze dziecko wejdzie na rower z kołami 26”. Rama w takim rowerze jest specjalnie obniżona co powoduje, że obdarowany nie zawiesi się na ramie przy awaryjnym zejściu z roweru. Przy okazji rower ten starczy na dłużej niż rower z kołami 24”. To szczególnie cieszy rodziców obdarowanego lub obdarowanej gdyż nie będą musieli za rok, dwa inwestować w nowy sprzęt.

Wcześniej wspomniałem o dobrym sprzedawcy i to jest tutaj ważny aspekt. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy rower na kołach 26” będzie odpowiedni jako prezent z okazji komunii. Żeby mieć pewność, że rower będzie pasował musimy wybrać rower ze specjalnie obniżoną ramą. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że prezent ten będzie pasował idealnie.

Rowery górskie jako prezent na komunię

Poniżej zamieszczamy odnośniki do rowerów, które są pewniakami jeżeli chodzi o rowery komunijne dla chłopca ale również dla dziewczynki. Nie ma możliwości, żeby ów rower nie pasował. Oczywiście trzeba trafić z kolorem roweru.

Z uwagi na to, iż w naszych dwóch sklepach nie mamy dokładnie takich samych marek prezentujemy:

Rowery komunijne Bydgoszcz

Rowery komunijne Poznań

  • Rower Author A-Matrix 26 czarno-żółty 2022
    Author A-Matrix 26
    1 999,00 

Rowery te mogą się różnić wyposażeniem i tak możemy wybrać spośród dwóch wersji rowerów Author A-Matrix.

Rower wyposażony w hamulce tarczowe Author A-Matrix Disc oraz rower wyposażony w tradycyjne hamulce typu V-brake czyli rower Autor A-Matrix. Różnią się one tylko rodzajem hamulców oraz oczywiście ceną.

Wiadomo, że obdarowany będzie się cieszył z każdego dodatkowego bajeru w rowerze a do takich bajerów zaliczamy właśnie hamulce tarczowe.

Oczywiście oprócz hamulców tarczowych rowery te są wyposażone w inny ważny bajer czyli amortyzator przedni.

W tym miejscu należy wspomnieć o rowerach z podwójną amortyzacją czyli rowerach typu full suspension. W żadnym wypadku nie polecamy takiego roweru jeżeli cena jego nie jest wyższa niż 4000 pln. Takie rowery można zakupić w marketach i są one prześmiewczo nazwane „zemstą chrzestnego”. Te rowery z prawdziwymi rowerami nie mają nic wspólnego więc proszę mieć na uwadze, że dwa amortyzatory to nie wszystko. Fajnie by było jeszcze żeby te amortyzatory działały a w rowerze marketowym to się po prostu nie zdarza.

rowery komunijne
To nie jest rower 😉
fot. internet

Oczywiście wszystko co jest wspomniane wyżej dotyczy rowerów typowo górskich, sportowych. Natomiast jest również możliwość wyboru innego rodzaju roweru. Roweru miejskiego. Roweru, na którym pozycja jest dużo bardziej komfortowa. Gdzie siedzimy wyprostowani. To opcja wybierana przeważnie jako prezent na komunię dla dziewczynki. Głównie dziewczynki wybierają również taki a nie inny styl jazdy. Styl jazdy dostojnej, komfortowej. Z koszyczkiem na torebkę na kierownicy.

  • Legrand lille 3 biały 2021
    Le grand Lille 3 26″
    1 999,00 

Koła takich rowerów miejskich są również w rozmiarze 26”. Są one mniejsze niż w tradycyjnych rowerach miejskich gdzie koła mają rozmiar 28”. Rowery miejskie na kołach 26” są przeznaczone dla dziewczynek bądź też po prostu mniejszych kobiet. Rama w rowerach miejskich nie stanowi żadnego problemu gdyż z założenia jest ona obniżona i nawet mniejsza osoba nie ma problemu z wejściem i zejściem z takiego roweru.

Mamy nadzieję, że wielu niezdecydowanym lub nieświadomym pomogliśmy w dokonaniu wyboru. Pamiętajcie, że na naszej stronie możecie wybrać dany rower i zarezerwować go wstępnie i odebrać w Poznaniu lub Bydgoszczy. Zapraszamy.