Rowery dziecięce Woom czy? I dlaczego warto?

Dzięki dopracowaniu i udoskonaleniu każdego szczegółu rowery Woom stanowią pozycję idealną wśród rowerów dziecięcych.

Lekkie, ładne dla oka, łatwe do okiełznania, ze skutecznymi i szybko reagującymi hamulcami. Te małe rowerki zapewniają Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia z jazdy.

Sami mamy dzieci, niektórzy z nas mniejsze, niektórzy większe. W zasadzie to mamy przerobione wszystkie wersje rowerów Woom od 1-6. Po przetestowaniu, codziennym użytkowaniu możemy śmiało napisać, że są to bez wątpienia najlepsze rowery dla początkujących rowerzystów.

Od najmniejszych do 26 calowych.

Woomy zaczynają się od rowerków biegowych na małych kołach 12-calowych po 26-calowe rowery dziecięco-młodzieżowe. Woom to propozycja dla Twojego dziecka od najmłodszych lat po wiek młodzieżowy właśnie.

Poznaj 5 powodów, za które dzieciaki kochają rowery Woom!

1. Są one niezwykle łatwe w prowadzeniu

Skrupulatnie zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami, rowery Woom dają każdemu dziecku przyjemność z jazdy. Skąd ta przyjemność jazdy? Ponieważ Woomy są niezwykle łatwe w prowadzeniu. Mówiąc wprost, codziennie spotykamy się z dzieciakami, którym z trudem przychodzi jazda na zwykłych, tanich rowerkach dziecięcych ale na rowerach Woom niemal natychmiast zamieniają się w całkowicie pewnych siebie jeźdźców.

Głównym czynnikiem sprawiającym, że rowery Woom są łatwe w prowadzeniu, jest to, że zostały zaprojektowane i zbudowane specjalnie dla dzieci. Można się zastanawiać czy nie wszystkie rowery dziecięce są stworzone dla dzieci? Niestety tak nie jest.

Większość rowerów dziecięcych składa się z elementów, które są wykonane tak jakby były przeznaczone dla dorosłych. Woom stwierdził (i słusznie), że nie ma potrzeby używać takich samych części. Rowery Woom są projektowane i budowane z uwzględnieniem unikalnych wymiarów ciała dzieci. Części są drobniejsze, chudsze i przez to lżejsze.

Rowery Woom mają konstrukcję ram, pedałów, hamulców, kierownicy i wszystkich elementów dostosowanych do potrzeb dzieci i przyjaznych dzieciom. Ramy Woom zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dzieciom dużo miejsca do poruszania się i manewrowania rowerem bez poczucia ciasnoty.

Części napędu o rozmiarach dziecięcych sprawiają, że dziecku na rowerze Woom łatwiej pedałować niż na pozostałych rowerach dziecięcych. W przypadku Wooma wąska konstrukcja pozwala dzieciom naciskać na pedały od góry, a nie z przekrzywionymi nogami. W rezultacie każde naciśnięcie pedału na rowerze Woom jest bardziej efektywne, umożliwiając dzieciom pokonywanie dłuższych dystansów bez zmęczenia.

Hamulce mają dźwignie o małym zasięgu i są one dopasowane do wielkości dłoni dziecka co pozwala na łatwe zatrzymanie roweru przez najmłodszych.

Ponieważ potrzeby dzieci zmieniają się wraz z wiekiem, konstrukcja rowerów Woom ewoluuje wraz ze wzrostem. Woom ma w ofercie mały i duży rowerek biegowy, dzięki któremu Twoje dziecko rozpocznie przygodę z rowerem, ucząc je utrzymywania równowagi, dzięki czemu nie będzie potrzebować kółek treningowych, gdy przejdzie na rower właściwy, czyli ten z pedałami.

Mniejsze rowery na kołach 14” i 16” firmy Woom zaprojektowano tak aby pozycja na rowerze była wyprostowana co znacznie ułatwia rozpoczęcie przygody z rowerem dla początkujących rowerzystów. Rowery 20” , 24 ”26 ” mają już bardziej pochyloną pozycję, preferowaną przez starszych rowerzystów.

2. Są super lekkie !

Rowery Woom są niesamowicie lekkie i należą do najlżejszych na rynku! Dzięki ramom wykonanym z wysokiej jakości rur aluminiowych 6061 dzieci mogą z łatwością je unieść.

Wiele rowerów dziecięcych dostępnych na rynku waży od 40 do 60% wagi dziecka. Wyobraźmy sobie jazdę na rowerze ważącym połowę wagi dorosłej osoby? Rowery Woom ważą zazwyczaj zaledwie 30% wagi dziecka, co znacznie ułatwia dzieciom jazdę i manewrowanie rowerem.

3. Są dostępne w kilku uniwersalnych kolorach!

Każdy wie, że kolor ma znaczenie, zwłaszcza dla dziecka! A dzięki szerokiej gamie jasnych, wesołych kolorów firmy wooom z pewnością znajdziesz taki, który pokocha Twoje dziecko.

Dla starszych dzieci, które chcą wyglądać bardziej dojrzale, modele Woom 5 i 6 są nadal dostępne w kolorze czerwonym, ale są też dostępne w kolorze granatowym, miętowo-zielonym i szarym.

4. Rowery Woom nieustannie wprowadzają innowacje i udoskonalenia

Mimo że rowery Woom od wielu lat znajdują się na szczycie naszej listy najlepszych rowerów dziecięcych firma co roku stara się je udoskonalać.

Ergonomiczne uchwyty firmy Woom, które można znaleźć w rowerach wszystkich rozmiarów (nawet w rowerkach biegowych), pomagają zmniejszyć obciążenie nadgarstka i dłoni dziecka podczas jazdy. Ich ergonomiczny chwyt zapewnia szerszą podstawę dłoni, co pomaga zmniejszyć zmęczenie, szczególnie podczas dłuższych przejażdżek. Chwyty przykręcane są na śrubę co zapobiega przekręcaniu się na niewłaściwą pozycję.

5. Rowery dla początkujących firmy Woom mają proste i skuteczne zabezpieczenia

Podczas gdy wszystkie rowery Woom są wyposażone w mocne hamulce ręczne z dźwigniami hamulca dla dzieci, modele Woom 2 i 3 mają dodatkową funkcję bezpieczeństwa – dźwignię hamulca z zielonym elementem po prawej stronie. Zielona dźwignia znajduje się po prawej stronie aby pomóc dzieciom pamiętać, aby najpierw hamować prawym, tylnym hamulcem.

Kolejną fajna cechą bezpieczeństwa Woom 2 i 3 jest całkowicie zamknięta osłona łańcucha. Głównym zadaniem osłony jest zapobieganie zaplątaniu się spodni w łańcuch. Dodatkową korzyścią jest to, że osłona łańcucha utrzymuje smar z dala od spodni i palców, a także chroni łańcuch i tarcze przed kurzem i brudem, pomagając utrzymać je w czystości i przedłużyć ich żywotność.

Rowery te dostępne są w naszych sklepach w Poznaniu i Bydgoszczy. Oczywiście jest również możliwość ich zakupu z wysyłką poprzez nasz sklep www.

 • Woom Rower Woom 3 Green
  Woom 3
  1 949,00 
 • Rower Woom 3 Red
  Woom 3
  1 999,00 
 • Rower Woom 3 green automagic
  Woom 3 Automagic
  2 249,00 
 • Rower woom 5 blue
  Woom 5
  2 549,00 
 • Rower Woom 6 czerwony
  Woom 6
  2 799,00 
 • Woom 5 mint
  Woom 6
  2 799,00