Cannondale

Rowery Cannondale Poznań

Cannondale przeszedł długą drogę od początków na początku lat 70. XX wieku, kiedy to firma produkowała przede wszystkim sprzęt kempingowy.

...więcej

Innowacje były kluczem do ogromnego rozwoju Cannondale na przestrzeni lat. Firma wprowadziła swój pierwszy rower turystyczny w 1983 r., A rok później jego pierwszy rower górski. W 1997 roku Cannondale stał się pierwszą firmą rowerową, która zaoferowała ramy aluminiowe, które zostały użyte w Tour de France. Dziś Cannondale jest jednym z najbardziej szanowanych producentów wysokiej klasy rowerów na całym świecie.

Obecnie Cannondale sprzedaje ponad 80 modeli rowerów różnego typu na całym świecie. Od roku 2000 w stałej produkcji jest jedyną ogólnodostępną firmą oferującą jednostronny, jednogoleniowy amortyzator przedni typu Lefty co jest znakiem rozpoznawczym rowerów Cannondale.

LEFTY to amortyzator przedni, jednostronny i jednogoleniowy, typu upside-down, produkowany z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi od roku 2000. Dostępny w wersji aluminiowej jak i wykonanej z włókna węglowego. Obecnie stosowany głównie w rowerach górskich oraz szosowym SLATE (ze zmniejszonym skokiem do 30 mm). Obecnie CANNONDALE LEFTY należy do najlżejszych i najsztywniejszych przednich amortyzatorów rowerowych na świecie. Widelce lefty możesz oczywiście przeserwisować w naszych sklepach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Kolejnym znakiem szczególnym rowerów Cannondale był również system HEADSHOK czyli widelec z obustronnymi goleniami. Element amortyzujący zamontowany został na połączeniu rury sterowej z goleniami widelca. W odróżnieniu od klasycznych widelców, gdzie mechanizmy amortyzujące montowane są podwójnie bezpośrednio w goleniach lewej i prawej. Dzięki takiemu rozwiązaniu widelec HEADSHOK był lżejszy ale również sztywniejszy od produktów konkurencyjnych.

Najlepsze miejsce na znalezienie rowerów Cannondale w Poznaniu?

Szukasz trwałego, niezawodnego i wydajnego roweru Cannondale? Cannondale Poznań znajdziesz w CCR Sport Poznań a w nim większość oferty tego producenta. A jeżeli czego nie mamy na miejscu to bez problemu to dla Ciebie sprowadzimy. Nasza bogata oferta rowerów Cannondale obejmuje nowe rowery męskie, damskie i unisex we wszystkich popularnych kategoriach, w tym ten najważniejsze czyli rowery górskie MTB oraz rowery elektryczne.

W grupie rowerów górskich Cannondale znajdziemy modele bardziej podstawowe jak Cannondale Trail jak i Cannondale Trail Womens (czyli wersja damska). Są również bardziej zaawansowane modele Trail SL. Różnią się one wyposażeniem i geometrią. Kolejnym modelem w tej grupie są również Traile ale SE czyli mtb do cięższych zastosowań (wyposażone dodatkowo w sztyce myk-myk).

Bardzo ważną grupą rowerów górskich Cannondale są oczywiście rowery full suspension czyli podwójnie zawieszone. W portfolio tego producenta jest mnóstwo modeli ale najważniejsze z nich to oczywiście słynne już Scalpele. Scalpele oczywiście występują w różnych wersjach. Jest wersja z mniejszym skokiem czyli zwykły Scalpel. Jeżeli chodzi o ten model z z większym skokiem  to jest to oczywiście Scalpel SE.

W rowerach z podwójnym zawieszeniem dużym graczem jest również segment trailówek tudzież rowerów ścieżkowych. Jednym z takich rowerów jest model Habit produkowany od wielu lat i cieszący się dużym uznaniem.

Oczywiście wszystkie rowery Cannondale’a są produkowane w wersjach z ramami carbonowymi jak i ramami aluminiowymi. Dużym plusem tego producenta jest fakt udzielania dożywotniej gwarancji na ramę dla rowerów aluminiowych i carbonowych.

Cannondale oczywiście produkuje również zaawansowane rowery elektryczne. Do tej grupy należą rowery Cannondale Moterra, które są jednymi z najlepszych w tym segmencie na rynku.

mniej.

Wybierz rozmiar aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.