Cannondale

Rowery Cannondale Poznań

Cannondale przeszedł długą drogę od początków na początku lat 70. XX wieku, kiedy to firma produkowała przede wszystkim sprzęt kempingowy.

...więcej

Innowacje były kluczem do ogromnego rozwoju Cannondale na przestrzeni lat. Firma wprowadziła swój pierwszy rower turystyczny w 1983 r., A rok później jego pierwszy rower górski. W 1997 roku Cannondale stał się pierwszą firmą rowerową, która zaoferowała ramy aluminiowe, które zostały użyte w Tour de France. Dziś Cannondale jest jednym z najbardziej szanowanych producentów wysokiej klasy rowerów na całym świecie.

Obecnie Cannondale sprzedaje ponad 80 modeli rowerów różnego typu na całym świecie. Od roku 2000 w stałej produkcji jest jedyną ogólnodostępną firmą oferującą jednostronny, jednogoleniowy amortyzator przedni typu Lefty co jest znakiem rozpoznawczym rowerów Cannondale.

LEFTY to amortyzator przedni, jednostronny i jednogoleniowy, typu upside-down, produkowany z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi od roku 2000. Dostępny w wersji aluminiowej jak i wykonanej z włókna węglowego. Obecnie stosowany głównie w rowerach górskich oraz szosowym SLATE (ze zmniejszonym skokiem do 30 mm). Obecnie CANNONDALE LEFTY należy do najlżejszych i najsztywniejszych przednich amortyzatorów rowerowych na świecie. Widelce lefty możesz oczywiście przeserwisować w naszych sklepach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Kolejnym znakiem szczególnym rowerów Cannondale był również system HEADSHOK czyli widelec z obustronnymi goleniami. Element amortyzujący zamontowany został na połączeniu rury sterowej z goleniami widelca. W odróżnieniu od klasycznych widelców, gdzie mechanizmy amortyzujące montowane są podwójnie bezpośrednio w goleniach lewej i prawej. Dzięki takiemu rozwiązaniu widelec HEADSHOK był lżejszy ale również sztywniejszy od produktów konkurencyjnych.

Najlepsze miejsce na znalezienie rowerów Cannondale w Poznaniu?

Szukasz trwałego, niezawodnego i wydajnego roweru Cannondale? Cannondale Poznań znajdziesz w CCR Sport Poznań a w nim większość oferty tego producenta. A jeżeli czego nie mamy na miejscu to bez problemu to dla Ciebie sprowadzimy. Nasza bogata oferta rowerów Cannondale obejmuje nowe rowery męskie, damskie i unisex we wszystkich popularnych kategoriach, w tym ten najważniejsze czyli rowery górskie MTB oraz rowery elektryczne.

mniej.

Wybierz wariant (kolor i rozmiar) aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.