Ecobike

Firma Ecobike z rowerami elektrycznymi ma do czynienia od roku 2008. Początkowo firma ta opierała się na imporcie rowerów z rynków dalekowschodnich ale od jakiegoś czasu produkuje ona rowery elektryczne w Europie.

...więcej

Rowery elektryczne Ecobike dostępne są w naszych sklepach w Poznaniu i Bydgoszczy. Staramy się mieć całą aktualną ofertę rowerów na miejscu, gotową do jazdy więc zapraszamy do naszych placówek w celu zapoznania się z ofertą tych polskich elektryków.

Jakie rowery produkuje Ecobike?

Przede wszystkim elektryczne ? ale to w zasadzie każdy wie. W ofercie Ecobike’a znajdują się rowery z głównych kategorii rowerów zaczynając od rowerów miejskich, rowerów crossowych, trekkingowych poprzez rowery górskie elektryczne. Warto również wspomnieć, że w ofercie Ecobike znajdują się świetne rowery elektryczne składane. Ostatnimi czasy w ofercie pojawiły się również rower gravelowy elektryczny oraz rowery cargo.

Z czego słyną rowery Ecobike?

Świetną opcją w rowerach elektrycznych producenta z Wrocławia jest to, że są one produkowane z różnymi pojemnościami baterii w danym modelu. Ostateczna cena roweru może więc być niższa (z mniejszą baterią) ale również wyższa z (większą pojemnością baterii). W jednym modelu cena może się różnić nawet o 1000 pln.

Drugą świetną opcją w tych rowerach jest zastosowanie manetki, która może posłużyć za manetkę gazu w przypadku gdyby ktoś nie chciał na rowerze pedałować. Oczywiście wiąże się to z szybszym wyładowaniem baterii. Sugerujemy więc pozostanie przy idei roweru elektrycznego czyli pedałujemy normalnie a silnik wspomaga nas tylko gdy użytkownik rusza pedałami.

Kolejnym wyróżnikiem w stosunku do innych rowerów jest to, że przy wykonaniu pewnej operacji w komputerze roweru możemy ściągnąć blokadę ograniczającą prędkość maksymalną do 25 km/h i ustawienie na przykład prędkości 32 km/h (czyli tak jak to jest na rynku amerykańskim). Prędkość 32 km/h jest już wystarczającą prędkością do szybkiego przemieszczania się przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Dowodem profesjonalizmu firmy Ecobike jest zdobyte zaufanie odbiorców zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.

Jakie rowery produkuje Ecobike?

W portfolio tego producenta znajdują się wszystkie niezbędne rowery elektryczne, którego polski użytkownik szuka. W ofercie znajdziemy między innymi:

Elektryczne rowery miejskie.

W tej grupie rowerów najbardziej popularnym modelem jest podstawowy model czyli Ecobike Traffic. Ten model to typowy elektryczny mieszczuch z baterią na bagażniku i silnikiem w tylnym kole. Nowszym i bardziej zaawansowanym modelem roweru jest model X-City. To miejski elektryk z silnikiem w tylnym kole ale jednocześnie ze zintegrowaną baterią w ramie. Posiada również hamulce tarczowe.

Elektryczne rowery trekkingowe i crossowe.

Tutaj wybór modeli jest ogromny.

 • Model X-Cross (w wersji damskiej i męskiej) to najpopularniejszy z modeli trekkingowych. Wyposażony w silnik w tylnym kole, zintegrowaną baterię oraz hamulce tarczowe.
 • Model Ecobike MX i LX to model z silnikiem centralnym, z baterią zintegrowaną w ramie oraz wyposażony w napęd na piaście wielobiegowej Nexus (ma to znaczenie jeżeli chodzi o żywotność napędu).
 • Model Ecobike MX300 (męski) lub LX 300 (damski) to bardziej zaawansowane rowery trekkingowe. Wyposażone w silnik centralny, zintegrowaną baterię, napęd z wyższej półki, zaawansowany amortyzator oraz szerokie opony.
 • Model Ecobike MX500 (męski) i LX500 (damski) to najlepszy model trekkingowy Ecobike’a. Jeżeli chodzi o silnik to można powiedzieć, że jest to “potwór”. Wyposażony jeszcze lepiej niż ww. modele mx300 ale dodatkowo na silniku z ogromnym momentem (136 nm) i jeszcze lepszym wyposażeniem.

Rowery elektryczne MTB.

 • Tutaj podstawowym modelem jest SX3, SX4 i SX5. To tak samo zbudowane rowery ale różniące się przede wszystkim kolorem i rozmiarem (kół i ramy) rowery. SX’y te zbudowane są na silniku w tylnym kole. Mają również zintegrowaną baterię w ramie oraz hamulce tarczowe.
 • Bardziej zaawansowanym modelem jest SX300. Jest to model złożony na silniku centralnym, zintegrowanej baterii oraz wyższej klasy wyposażeniu.
 • Najlepszym modelem roweru górskiego jest RX500. To znów model wyposażony na potężnym silniku (136 nm) oraz dużej baterii i częściami z najwyższej półki.

Rowery elektryczne składane.

To bardzo ważna grupa rowerów w ofercie Ecobike. W portfolio producenta są dwa główne modele rowerów.

Rower elektryczny Ecobike Even to podstawowy składak od Ecobike’a. Złożony na silniku w tylnym kole, z baterią umieszczoną pod siodłem oraz na normalnych hamulcach typy V-brake.

Z kolei bardziej zaawansowanym modelem jest Ecobike Rhino. To składak złożony na silniku w tylnym kole, posiada zintegrowaną baterię w ramie oraz amortyzator.

Ofertę uzupełniają nowe, bardziej niszowe rowery typu gravel oraz elektryczne rowery cargo, które pomału zdobywają rzeszę klientów.

Dodatkowym atutem rowerów Ecobike jest fakt zastosowania różnych rodzajów silników w rowerach. Są to zarówno silniki w przednim oraz tylnym kole ale również silniki centralne. O różnicach w działaniu konkretnych silników i różnicach w rowerach elektrycznych pisaliśmy w tym wpisie “Rowery elektryczne rodzaje“.

Wszystkie rowery spełniają restrykcyjne normy Unii Europejskiej.

Co wyróżnia EcoBike?
 • wysoka jakość rowerów
 • ponad 10 lat doświadczenia
 • rowery przygotowane zgodnie z normami UE
 • konkurencyjne ceny
 • profesjonalny serwis
Rowery elektryczne. Czy warto?

Odpowiedź na to pytanie zamieszczamy w poniższym zestawieniu ale już możemy zdradzić. Oczywiście, że warto 😉

Omijaj miejskie korki! Rowerem elektrycznym dużo szybciej dojedziesz, dokądkolwiek zechcesz – do pracy, szkoły, do znajomych czy na zakupy!

Oszczędzaj!  Utrzymanie roweru elektrycznego jest dużo tańsze, niż eksploatacja samochodu. Na przejechanie 100km samochodem wydasz ok. 40zł. Za trasę tej samej długości przebytą rowerem elektrycznym zapłacisz jedynie 1zł, w tym zaoszczędzisz na nową baterię.  Roweru elektrycznego nie musisz rejestrować, ani ubezpieczać.

Doceń komfort parkowania!  Rower elektryczny zaparkujesz bez żadnych opłat w dowolnym miejscu w mieście tak jak rower tradycyjny. Nie musisz go również garażować, wystarczy tradycyjna piwnica, korytarz lub balkon 😉

Odkryj wygodę użytkowania! Szybko zapomnisz o szukaniu stacji benzynowej! W chwili wyczerpania się baterii, będziesz mógł ją naładować ponownie w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej!

Bądź Eko! Używając pojazdu elektrycznego przyłączysz się aktywnie do walki o ochronę środowiska naturalnego! Przyczynisz się do redukcji poziomu emisji szkodliwych spalin samochodowych w Twoim mieście! Żaden inny pojazd mechaniczny nie jest tak ekologiczny jak rower elektryczny!

Żyj zdrowo! Wykorzystując tradycyjny sposób użytkowania roweru oraz przebywając częściej na świeżym powietrzu, zadbasz o zdrowie i poprawisz kondycję fizyczną!

Koniec z nadmiernym wysiłkiem!  Jeżdżąc na rowerze elektrycznym zawsze docierasz do celu świeży i niespocony. Nawet w upalne dni masz poczucie komfortu. Do pracy możesz dojechać na prawdę “na świeżości”.

Baw się! Jazda na rowerze elektrycznym to świetna zabawa i nowe doświadczenia. Spróbuj, a polubisz to!

Ofertę rowerów elektrycznych Ecobike dostępną w sklepach CCR Sport znajdziesz pod linkiem rowery elektryczne Ecobike.

mniej.

Wybierz rozmiar aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.