GT

GT to kalifornijska firma rowerowa założona w 1979 roku przez Gary’ego Turnera i Richarda Longa. Nazwa GT pochodzi od inicjałów Gary’ego Turnera.

...więcej

Ta amerykańska firma produkuje rowery BMX, Cyclocross, górskie, elektryczne i szosowe. Na początku firma specjalizowała się w opracowywaniu najlepszych rowerów BMX i dopiero w późniejszym czasie GT skupiło się na produkcji rowerów górskich i szosowych.

Producenci rowerów GT zbudowali firmę, która za cel postawiła sobie stworzenie najbardziej innowacyjnych i niezawodnych ram jednocześnie przesuwając granice tego, co można zrobić z rowerami. To właśnie te rowery świetnie nadają się do różnych stylów jazdy, od wyścigów po rekreację.

Znakiem rozpoznawczym ram GT była konstrukcja Triple Triangle, która powoduje, że rama nie tylko jest bardzo sztywna ale również wygląda bardziej oryginalnie niż wielu innych producentów. Firma powstała po tym, jak Turner postanowił wykorzystać swoje doświadczenie spawalnicze, aby zbudować swojemu synowi trwałą ramę BMX – poprawiając jakość dostępnych ram zbudował pierwszą ramę GT.

GT od lat wspiera zawodników pucharu świata w kolarstwie górskim i szosowym. W ostatnich kilkunastu latach byli to m. in. zawodnicy Eric Carter, Kevin Aiello, Hans Rey, Tyler McCaul i Marc Beaumont. GT dołączyło również do zespołu kobiety Rachel Atherton, Kyle Strait, Gee Atherton, Rachel Atherton i Dan Atherton.

Firma wprowadziła już wiele innowacji i nieustannie poprawia swoje produkty. Tylko to pozwala rowerom GT utrzymać swoje miejsce wśród największych producentów rowerów na świecie od lat. Wysokie standardy jakości w rowerach GT mają ogromne znaczenie dla projektujących. Każdy, kto szuka wysokiej jakości roweru, który jest w stanie wytrzymać nawet najostrzejsze style jazdy na pewno nie zawiedzie się dosiadając swojego roweru GT.

Rowery GT Poznań – gdzie kupić?

Rowery GT dostępne są w sklepie CCR Sport Poznań.

mniej.

Wybierz rozmiar aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.