Kross

Dwa koła, jedna pasja.

To hasło od lat opisuje producenta rowerów Kross z Przasnysza. Emocje podczas jazdy na rowerze to nasza główna inspiracja do działania.

...więcej

Rozumiemy i dzielimy je z naszymi Klientami, ludźmi pełnymi pasji do kolarstwa . Od projektantów, przez produkcję, po mechaników – wszyscy jesteśmy zaangażowani w tworzenie rowerów KROSS. Jako aktywni rowerzyści chcemy jeździć na najlepszym sprzęcie i oferować go innym. Rowery Kross Poznań możesz kupić między innymi w sklepie CCR Sport na ul. Ptasiej 10 w Poznaniu natomiast rowery Kross Bydgoszcz możesz kupić w sklepie o tej samej nazwie ale zlokalizowanym w Bydgoszczy na ulicy Fordońskiej 137.

W sklepach CCR Sport kupisz większość popularnych rowerów Krossa. Są to przede wszystkim:

Rowery crossowe, których najważniejszym modelem jest Rower Kross Evado. Najprostszym modelem jest tutaj Evado 1.0. Z kolei najwyższymi modelami są Evado 6.0, Evado 7.0. W ofercie zdarzały się również wyższe modele np. Evado 10.0 ale te w latach 2020-2022 zniknęły z oferty Krossa.

Rowery trekkingowe do których należy seria rowerów Trans. Kross Trans 1.0 to podstawowy model roweru trekkingowego ale dostępne są również wyższe modele jak Kross Trans 4.0 oraz Trans 5.0. Najwyższym modelem trekkingowym Krossa są modele Trans 8.0, które staramy się mieć w naszej ofercie na bieżąco.

Nie można oczywiście zapominać o rowerach górskich MTB czyli popularnych góralach. To rowery, które kiedyś straciły na popularności ale odkąd pojawiły się one w wersjach z kołami 27,5″ i 29″ to przeżywają swój renesans.

Rowery górskie Krossa trzeba podzielić na dwa rodzaje.

  • Komfortowe rowery górskie. Należy do nich seria Hexagon (rowery górskie męskie) oraz Lea (rowery górskie damskie). Są to górskie rowery, których komfortowa geometria sprawia, że są wygodniejsze niż typowe maszyny do ścigania.
  • Sportowe rowery górskie. Do tej grupy z kolei należy zaliczyć całą serię rowerów Level (sztywne rowery górskie zbudowane z myślą o bardziej zaawansowanych, a nawet ścigających się rowerzystach oraz Earth czyli rowery full suspension (czyli rowery z podwójną amortyzacją.

Niezwykle ważną linią rowerów, które zakupisz w CCR Sport są oczywiście rowery elektryczne Kross. Tutaj portfolio rowerów jest bardzo szerokie.

W grupie tej znajdziemy górskie rowery elektryczne np. Level Boost (czyli typowy rower górski z zamortyzatorem) lub Soil Boost (rower górski z podwójną amortyzacją) ale również typowe rowery trekkingowe elektryczne np. Trans Hybrid. W ofercie znajdziemy również segment rowerów elektrycznych premium czyli rowery Trans Hybrid Prestige, których głównym wyznacznikiem jest to, że złożone są na częściach z najwyższej półki (na przykład elektronicznie sterowane przerzutki Shimano di2).

Szybko rozwijającą się grupą rowerów są rowery szosowe i grawelowe.

W grupie rowerów gravelowych należy wymienić choćby sławny już model czyli Esker 6.0. To znany już model, który jest liderem wśród graveli patrząc na stosunek jakości do ceny.  Oczywiście niższe modele jak Esker 1.0 lub Esker 4.0 również znajdują się w ofercie Krossa. Znajdziemy tutaj również rower na karbonowej ramie czyli Esker 7.0.

Po powyższych rowerach widać, że rowery Kross nie mają swoich przedstawicieli w segmencie rowerów miejskich ale tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej. Za produkcję rowerów miejskich odpowiada firma córka czyli rowery Le Grand. To one wypełniają tę lukę w portfolio polskiego producenta.

Od momentu stworzenia linii na rok 2016 koncentrujemy się na rowerach sportowych, które doceniają amatorzy oraz zawodowcy ze wszystkich dyscyplin. Dla nas kolarstwo to sport, pasja i technologia .

SPORT

Kross tworzy maszyny do wygrywania. Wiedzą o tym zawodnicy Kross Racing Team, Mariusz Bryja i Igor Tracz. Wspieramy ich w drodze do sukcsesu, oferując najwyższej klasy carbonowe modele MTB, udoskonalone rowery szosowe vento i enduro moon. Od roku 2016 śmiało wchodzimy również w segment sprzętu triathlonowego, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Koncentrujemy się na rowerach sportowych, które doceniają amatorzy oraz zawodowcy ze wszystkich dyscyplin. Dla nas kolarstwo to sport, pasja i technologia

PASJA

Pracownicy Krossa to prawdziwi pasjonaci kolarstwa. Podczas pracy dbają o to by z zakładu produkcyjnego w Przasnyszu wyjeżdżały jedynie doskonale dopracowane rowery, które przyniosą wiele radości ich użytkownikom.

W weekendy wielu z nich startuje w amatorskich zawodach na terenie całego kraju, ścigając się na sprzęcie sygnowanym przez KROSS. Nasz świat kręci się wokół rowerów, dlatego z pełnym zaangażowaniem oddajemy się pracy dla firmy i innych rowerzystów.

TECHNOLOGIA

Kross posiada własny dział Research&Development, którego głównym zadaniem jest udoskonalanie rowerów i projektowanie nowych. Chcemy być najlepsi, dlatego nasi inżynierowie nieustannie testują różne materiały oraz technologie ich obróbki. Konstruktorzy nierzadko wyprzedzają trendy, a dzięki nim polska myśl techniczna staje się rozpoznawalna na całym świecie. Przykładem jest autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu (RVS), stosowane w modelach KROSS z serii MOON i SOIL. Owocami prac zespołu R&D są także innowacyjne rowery: KROSS LEVEL B+ Mai Włoszczowskiej czy KROSS SOIL. Miłośnicy ekstremalnego wysiłku, w nowym sezonie będą mogli przetestować modele triathlonowe z serii VENTO TR. Oparte one zostały o konstrukcje z aerodynamicznymi przekrojami, również zaprojektowanymi w Przasnyszu.

Od połowy sezonu 2019 Kross rowery wprowadził na większość swoich rowerów (a właściwie ich ram) dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia ramy Kross wymieni ją nam bezpłatnie. Oczywiście jest to obwarowane kilkoma warunkami (dwa obowiązkowe przeglądy gwarancyjne) ale zasadniczo jest tak, że każdy kto dba o rower i regularnie go serwisuje może czuć się bezpiecznie.

mniej.

Wybierz rozmiar aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.