Romet

Od ponad 65 lat rowery Romet towarzyszą całym pokoleniom Polaków w ich przygodach z jednośladami. Aktualnie ta legendarna polska marka zdobywa rynek na nowo poprzez starannie przemyślane konstrukcje, harmonijne dobrane komponenty i nowoczesną stylistykę.

...więcej

Romet jest odpowiedzialny za produkcję rowerów ale również motorowerów i motocykli. To synonim jakości docenianej już nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach Europy, o czym świadczy wieloletnia pozycja lidera w sprzedaży jednośladów.

Romet ma silną i ugruntowaną pozycję na rynku, wynikającą z historii, tradycji, ale przede wszystkim jest to brand, który patrzy w przyszłość. Współczesny Romet, całą  swoją uwagę koncentruje na nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych i trendach obowiązujących w stylistyce jednośladów na świecie. Rowery Rometu łączą w sobie niepowtarzalny styl, europejski design, ale i rozsądne ceny. Zaawansowane technologicznie rozwiązania, współpraca ze światowej sławy dostawcami podzespołów i osprzętu sprawiają, że rowery Romet cieszą się zaufaniem nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Marka spod znaku pegaza przeszła gruntowną modernizację i jest gotowa wytyczać standardy i inspirować nie tylko na rynku jednośladów, ale również w zupełnie nowym segmencie rowerów elektrycznych.

Firma ta od początku zajmowała się produkcją rowerów, na początku zasilając polski rynek, a od 1955 roku eksportowała produkty za granicę. Romet bardzo dynamicznie się rozwijał, a produkowane rowery tej marki bardzo szybko zyskiwały na popularności. W latach 60-tych rowery Romet eksportowano już do 50 krajów na świecie, zaś w latach 70-tych produkowano już milion sztuk rocznie. W 2006 markę wykupiła firma Arkus & Romet Group, nie zaprzestając produkcji rowerów, które nadal są bardzo popularne.

Rowery Romet Poznań i Romet Bydgoszcz.

W szczytowych latach produkcja “Rometu” osiągała 1.000.000 – 1.200.000 sztuk rocznie.

Na polskich ulicach królowały modele, które możesz kupić w naszych sklepach w Poznaniu i Bydgoszczy:

  • Rower Wigry,
  • Rower Jubilat,
  • Rower Gazela,
  • Rower Wagant,
  • Rower Orkan

Rowery Romet to nowoczesne rowery o wyjątkowej relacji jakości do ceny. Dzięki użyciu markowych, solidnych podzespołów, przemyślanej konstrukcji oraz geometrii i ergonomii rowery Romet stanowią produkt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dla zespołu tworzącego kolekcję, rower to coś więcej niż narzędzie transportu – to emocje, pasja i satysfakcja z osiągniętego celu oraz skutecznego przeniesienia idei na realny produkt. Te idee nie są wyłącznie efektami pracy biurowej i laboratorium ale biorą swój początek w przygodzie na szlaku.

Wszystkie modele rowerów Romet powstają w polskich fabrykach, co zapewnia poziom realizacji niedostępny dla wielu konkurencyjnych produktów. Komponenty użyte w procesie projektowania wyróżniają się wysokim poziomem dopracowania szczegółów oraz atrakcyjnym wyglądem.

Gwarantowaną jakość zapewniają również linie do zaplatania kół, roboty centrujące i maszyny do ogumiania. Wysoką klasę malowania zapewnia automatyczna lakiernia z wydzielonymi węzłami lakierowania mokrego i proszkowego, realizująca wymagające koncepcje graficzne. Umiejscowienie wszystkich tych procesów w jednym miejscu daje nam pełną kontroli jakości na każdym etapie powstawania roweru. Dzięki stosowanym technologiom i nowoczesnym standardom produkcji możemy zagwarantować, że wszystkie elementy tworzące rowery Romet będą współpracować harmonijnie oraz bezawaryjnie.

Romet projektuje rowery, na których tworzący sami chcieliby jeździć. Ludzie tworzący rowery Romet stawiają na wydajność napędu, komfortowe podróżowanie oraz oczywiście stylowy wygląd. Radość z jazdy jest celem nadrzędnym, do którego dążą konstruktorzy tworząc każdy z modeli rowerów Romet.

mniej.

Wybierz rozmiar aby sprawdzić dostępność w sklepach i zamówić rower.